Rozmowa o filmie, zagrożeniach i reakcjach po publikacji

Rozmowa przeprowadzona na antenie Niepoprawnego Radia PL w ramach audycji “Fałszywy charyzmatyk Marcin Zieliński i erozja tożsamości Kościoła katolickiego”

Nazwa audycji: Fałszywy charyzmatyk Marcin Zieliński i erozja tożsamości Kościoła katolickiego
Data emisji: 06.11.2018
Dziennikarz: Bolo Mauser
Strona radia: http://niepoprawneradio.pl/

3 Comments

 • Ewa
  Posted 28/11/2018 14:00 0Likes

  Jeśli nie przyjmujemy bezkrytycznie jakiś niezrozumiałych po ludzku zachowań, a ktoś nam zarzuca, że w ten sposób możemy wystąpić przeciwko Duchowi Świętemu to tak naprawdę ten ktoś pokazuje, że przesiąkł myślą zielonoświątkową, gdzie od razu stwierdza się, że skoro modlimy się do Ducha Świętego to zawsze będzie działał tylko Bóg, a szatan nie będzie miał już do nas dostępu. Co za naiwność! Ci ludzie, znawcy Biblii, skrzętnie pomijają ostrzeżenia św. Pawła, św Piotra i ich zalecenia, aby badać i rozeznawać co jest Boże, a co nie jest.

 • Ewa
  Posted 28/11/2018 13:56 0Likes

  Jawne występowanie przeciwko Duchowi Świętemu ma miejsce wówczas, gdy zaprzeczamy jakiejś uznanej prawdzie, np. obecności Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii. Natomiast jeśli patrzymy na jakieś manifestacje, które nie są zatwierdzone przez kościół to mamy prawo to badać i krytykować bez obaw, że wystąpimy przeciwko Duchowi Świętemu. Przecież także różne objawienia, które miały miejsce, np. te, których doświadczyła św. Faustyna były badane przez kościół. Czy ktoś wtedy zarzuciłby władzom kościelnym, że dogłębnie badając sprawę i nie przyjmując z góry, że jest to Boże dzieło, występują przeciwko Duchowi Świętemu?

 • Ewa
  Posted 28/11/2018 13:55 0Likes

  Największy problem polega na tym, że osoby, które twierdzą, iż są przepełnione Duchem Świętym nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą być kuszone przez diabła. Stąd nie pojawia się w nich refleksja, że mogą błądzić. A przecież największy święci, mistycy, byli kuszeni. Trzeba być przepełnionym pychą, a jednocześnie tkwić w ogromnej naiwności, aby żywić przekonanie, że mnie – osobę posługującą charyzmatami – nie dotknie zwiedzenie. Po to jest rozeznawanie w kościele, aby badać co pochodzi od Ducha Świętego, a co od złego.

Live a Reply

Bądź na bieżąco

Powiadomimy Cię o nowych publikacjach