Od redakcji

Jaki mamy cel

Naszym zamiarem było prześledzenie rozwoju amerykańskich ruchów charyzmatycznych, nagłośnionych dzięki wydarzeniu Toronto Blessing, opierających się na "Ewangelii sukcesu" i "Ewangelii znaków i cudów", które twierdzą, że działają w mocy Ducha Świętego.

Ze względu na ogromne zainteresowanie tematem i jego realne zagrożenie dla wiernych Kościoła katolickiego, opracowaliśmy nową wersję strony gdzie będziemy umieszczać publikacje związane z tematem nurtu Toronto Blessing i fałszywymi prorokami.

Przestrzegamy

Przestrzegamy przed powtórzeniem błędu jakim było dopuszczenie w latach 70. i 80. do posługi w polskich Kościołach fałszywego uzdrowiciela Clive’a Harris’a. Osoba ta po wielu latach przyznała się do uzdrawiania za pomocą demonów i w wyniku tego zainicjował on okultyzmem prawie 3 miliony polskich wiernych.

Przypominamy, że każdej głoszonej Ewangelii powinny towarzyszyć "znaki i cuda", ale muszą one pochodzić od Boga i nie mogą one stanowić głównego elementu wiary.

W trosce o dobro wiernych Kościoła katolickiego przekazujemy Państwu zebrane przez nas treści do prywatnego rozeznania i zachęcamy do systematycznego odwiedzania strony aby śledzić pojawiające się nowe materiały.

Kontakt z nami

Zachęcamy do podzielenia się z nami własną opinią lub materiałami dotyczącymi poruszanych przez nas tematów. Jesteśmy także otwarci na spotkania i rozmowy z zainteresowanymi osobami, których dotykają omawiane zagrożenia.

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły nam w realizacji tego trudnego dzieła. Dziękujemy także wszystkim osobom, które poświęciły nam czas na spotkania i rozmowy.

Marcin Remisiewicz

Ofiarowany Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg. "Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" Św. Ludwika M. G. de Montfort. Zawodowo pracuje jako analityk i architekt rozwiązań w branży IT. Pasjonuje się powoływaniem do życia rzeczy nowych i innowacyjnych, które jeszcze nie istnieją.

Łukasz Malinowski

Ofiarowany Jezusowi Chrystusowi przez Maryję wg. "Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" Św. Ludwika M. G. de Montfort Formacja duchowa: maryjna i jezuicka. Sympatyk wspólnot charyzmatycznych. Współwłaściciel spółki doradztwa prawnego i gospodarczego.

Napisz do nas

Bądź na bieżąco

Powiadomimy Cię o nowych publikacjach