fbpx
Petycja w sprawie zawieszenia posługi Marcina Zielińskiego i wspólnoty “Głos Pana”

Petycja w sprawie natychmiastowego zawieszenia Marcina Zielińskiego w pełnieniu posługi a także o zawieszenie funkcjonowania wspólnoty “Głos Pana” do czasu wyjaśnienia sprawy przez najwyższe władze Kościelne.

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup
Andrzej Franciszek Dziuba

W związku z opublikowanym w Internecie w dniu 03.10.2018 r. filmem "Marcin Zieliński - Fałszywy charyzmatyk zdemaskowany!", dotyczącym posługi lidera Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" ze Skierniewic - Marcina Zielińskiego,

proszę o natychmiastowe zawieszenie Marcina Zielińskiego w pełnieniu posługi, a także o zawieszenie funkcjonowania wspólnoty "Głos Pana" do czasu wyjaśnienia omawianej sprawy przez najwyższe władze Kościelne.

Autorzy filmu przedstawili liczne dowody świadczące o zagrożeniu jakie niesie szeroko rozumiana działalność Marcina Zielińskiego i wspólnoty "Głos Pana", co potwierdzają zeznania świadków i świadectwa byłych członków wspólnoty. Wykazano, że owocem tej działalności może być stopniowa utrata tożsamości katolickiej wiernych, jak również pojawienie się problemów natury duchowej czy w konsekwencji odejście z Kościoła katolickiego.

Moim zdaniem wysoce zatrważający jest fakt zainteresowania Marcina Zielińskiego nurtem Toronto Blessing, jak również czerpanie wzorców z nauczań protestanckich kaznodziejów, stosowanie technik okultystycznych oraz manipulacja Słowem Bożym.

Ponadto nauczania głoszone przez Marcina Zielińskiego stoją w sprzeczności z nauczaniem Kościoła zawartym w encyklice św. Jana Pawła II "Ut unum sint" oraz dokumencie Kongregacji Nauki Wiary - Deklaracja o jedyności i powszechności zbawczej Jezusa Chrystusa i Kościoła "Dominus Iesus".

Petycję kieruję do czcigodnego Księdza Biskupa w trosce o jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół katolicki, któremu należy oddać należyty szacunek i nie dopuszczać do rozprzestrzeniania się zagrożeń w jego obszarze.

Wyrażam nadzieję, że niniejsza petycja zostanie pozytywnie rozpatrzona przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa.

z wyrazami szacunku,
[imię i nazwisko] ([miasto])

Petycja zostanie wysłana drogą elektroniczną na następujące adresy e-mail:

 • ordynariusz@lowicka.eu, Ks. bp prof. dr hab. Andrzej Franciszek Dziuba (Biskup Łowicki)
 • wnk@diecezja.lowicz.pl, Ks. prał. mgr Wiesław Wronka (Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa)
 • petycje@zwiedzeni.pl

Wysyłając petycję akceptujesz Politykę Prywatności.

Petycję można także pobrać i samemu wysłać pocztą tradycyjną na adres:

Kuria Diecezjalna Łowicka
Stary Rynek 20
99-400 Łowicz

30 Comments

 • Mirosław
  Posted 20/03/2019 19:34 0Likes

  Ciekawe rzeczy. Księga Apokalipsy podaje, ze w czasach końca nasilą sie rożne dziwne fenomeny religijne, takie jak: uzdrawianie, mówienie językami , ożywienie religijne itp. Polecam :​http://apokalipsa.org.pl​

 • Piotr
  Posted 24/01/2019 09:31 0Likes

  Witam. Właśnie wysłałem petycję do Biskupa za pośrednictwem Waszej strony. Tak trzymać. Ja swego czasu również zostałem pokrzywdzony na spotkaniu z Marcinem Z. w Olsztynie. Był to październik lub listopad 2015 roku. Po jego “płomiennej” akcji poczułem coś w sobie, następnie szybko poczułem ducha pychy, że czemu on jest lepszy a nie ja. I uświadomiłem sobie, że to zły duch. Po całym seansie czułem się źle, wyszedłem z tego nabożeństwa jako jedyny chyba przed czasem, bardzo źle się poczułem. Napisałem świadectwo do olsztyńskiej grupy SNE na ich maila, że diabeł działa w ten sposób przez Marcina (mogę to świadectwo Wam przesłać), ale nie otrzymałem odpowiedzi. Cały ten stadion-show mnie przeraża. Boże broń Polskę i jej wiarę!

 • Julia Maria
  Posted 28/12/2018 17:53 0Likes

  Ksiądz egzorcysta mówi ,że przyznać się do pomyłki i przeprosić i nawrócić się to może tylko prawdziwy lider ” a miernota , no cóż trwa w swej pysze i uporze co cieszy tylko diabła starodawnego węża. Dla mnie ten film to ogromne ostrzeżenie w rozeznawaniu na ten czas i już osiągnął swój cel wasz film obejrzało wile osób w mojej rodzinie i znajomi , więc trwajmy na modlitwie w dziękczynieniu Bogu za ten dar Łaski jaki otrzymujemy my wszyscy . Z Panem Bogiem .

 • Julia Maria
  Posted 28/12/2018 17:51 0Likes

  obejżałam wasz film o M.Z. i ugięły się moje kolana ,okazało się że znajoma ze wspólnotą była w Lidzbarku Warmińskim na spotkaniu z tym człowiekiem. Powiedziałam aby obejrzała wasz film.Zaraz był atak z jej strony. Poprosiłam aby posłuchała wypowiedzi księdza egzorcysty i wtedy wypowiedziała się . Trzeba mieć ogromną Bożą odwagę aby zrobić taki film . Kamienie lecą ze wszystkich stron na was > to także zapowiedział nam Jezus Chrystus ” lepiej nam wchodzić wąska bramą” . Błogosławieństwa Boga Ojca Wszechmogącego dla was kochani i serdeczne Bóg zapłać za ten film. Matka Najświętsza czuwa nad wami i nami wszystkimi , dlatego powstał ten film.

 • Monika
  Posted 21/12/2018 13:21 0Likes

  Codzienna Eucharystia, czytanie na każdy dzień słowa Bożego i krótkich rozważań, codzienny różaniec, cotygodniowa spowiedź, w ramach mozliwisci, częsta Adoracja Najświętszego Sakramentu, Sam na Sam przed Bogiem w ciszy, codzienne ofiarowane Męki Pana Jezusa wraz z naszym całym przezytym dniem za swiat, pamiętanie o Jego Mece,częste zwracanie się do Boga i rozmowa z Nim w sercu jak również rozmowa z Aniolem Stozem bądź modlitwy kierowane do Świętych, życie ukryte i ciche, zmiana siebie i praca nad sobą, prostota serca, pomoc bliźnim w ukryciu…myślę,że jeśli z pomocą Laski Bozej postaramy się wdrożyć w nasza codzienność te praktyki i być tym zasadom wiernym pozostaniemy bezpieczni…Nic człowiekowi do szczęścia nie jest potrzebne jak tylko Sam Bóg.

 • Wojciech Kosek
  Posted 10/12/2018 01:32 0Likes

  Kochani, Anno, Marcinie, Łukaszu!
  Szczęść Boże!

  Z całego serca dziękuję za Wasz trud rozeznania działalności Marcina Zielińskiego i upublicznienia wyniku tego rozeznania w formie jakże przejrzystej i nowoczesnej. Równocześnie dziękuję za trud życia pod ciosami tych, którzy nie zadali sobie trudu przestudiowania tego, co zaprezentowaliście na filmach, a wskutek tego – zaczęli Was zniesławiać, oskarżać, wykazywać rzekome braki…

  Szczególnie cenne słowa usłyszałem po sam koniec audycji https://www.youtube.com/watch?v=XX2cgYKoOVY
  gdzie są ludzie, którzy rzekomo zostali w sposób trwały uzdrowieni? Gdzie są ci, którzy rzekomo stanowią potwierdzenie charyzmatu?
  Ponadto zwrócenie uwagi na powiązania Marcina Zielińskiego z tak zwiedzionymi liderami protestanckimi oraz pokazanie filmów z spotkań – wskazuje na rzetelność Waszej pracy.
  Ponieważ nie można wysłać dużego komentarza, dzielę go na kilka części.
  Wojciech
  cdn

 • Kaja
  Posted 04/12/2018 04:18 0Likes

  Niech Wam Bóg Błogosławi . Działajcie dalej bo kawał dobrej roboty robicie :). Ja gdyby nie Maryja od 20 Lat bym już nie żyła. 12 Maja minęło 20 lat i za to ocalenie będę Jej ooooooogromnie wdzięczna i bardzo mnie boli lekceważenie Matki Najświetszej !!!

 • Julita
  Posted 09/11/2018 01:24 0Likes

  Bóg zapłać za film! Całkowicie zgadzam się z zawartymi tu tezami, argumentami i komentarzami Księdza egzorcysty. Grzegorz Polakiewicz odwrotność Marcina, to prawdziwy świadek Jezusa. Prawdziwy, bo cierpiący. Nie ma zadęcia na uzdrowiciela i wskrzeszacza zmarłych. Jego celem jest dawanie cichej i czułej miłości Pana, tym, którzy jej potrzebują. Nauczanie biednego Maricna o tym, że mamy naśladować zdrowego Jezusa szokuje. Tym bardziej, że wszyscy święci byli oczyszczani w tyglu cierpień. Jesli ktoś chce iść za mną, niech weźmie swój krzyż i niech mnie nasladuje. Nie zdrowie, tylko krzyż. To powiedział Jezus. Jestem bardzo zasmucona, że tylu kapłanów katolickich broni tych herezji. Dokąd idziesz kościele?

 • Klaudia
  Posted 06/11/2018 00:10 0Likes

  Mój mąż choruje od 20 ponad lat. Jeździliśmy wszędzie w obrębie oczywiście kk niestety nie został uzdrowiony miałam tak ogromny żal do kk że chciałam odejść do protestantów bo wydawało mi się że lepiej namaszczeni.

  • Rafał
   Posted 25/10/2019 11:57 0Likes

   Nie tędy droga proszę pani. To że mąż choruje to nie znaczy że Bóg nie chce go uzdrowić. Pan Bóg pragnie naszego zbawienia które wiedzie przez nasze cierpienia i nasz codzienny krzyż który dźwigamy na naszych ramionach a nie przez latanie od kościoła do kościoła i przez różnych “uzdrowicieli” od pozbycia się naszych cierpień. Skąd pani wie czy cierpienie pani męża nie jest zbawcze dla pani i całej rodziny? Proszę ofiarować to cierpienie Panu Bogu za nawrócenie ludzi i całej rodziny jest to wspaniała modlitwa która ma ogromną wartość przed Panem Bogiem niż latanie po “uzdrowicielach”. Pozdrawiam serdecznie i życzę większej wytrwałości. Z Panem Bogiem

 • Klaudia
  Posted 06/11/2018 00:08 0Likes

  Módlmy się za tego biednego chłopaka. Bardzo mi go żal. Ja też chciałam dobrze i też poszłam za protestant ami mało brakło odeszła bym od Kościoła. Czyja to wina? Niestety naszych Pasterzy za nich gorąco trzeba się modlić.

 • Basia.
  Posted 05/11/2018 23:08 0Likes

  Nasi szanowni ojcowie Recław ,Szustak oraz niejaki pseudo teolog Kapusta , na moje merytoryczne pytania odpowiedzieli banem.Tych dwóch pierwszych, zapytałam bardzo grzecznie o to ,gdzie wyczytali w Piśmie o zakładaniu przez Apostołów szkół dla charyzmatyków i w którym miejscu pisze im o tym ,że Apostołowie uczyli kogokolwiek mowy w językach, skoro jak wiemy, jest to dar Ducha Świętego. A dary o ile się orientuję są w człowieka, naturalnie wlane, przez Boga.

  • bolo28
   Posted 14/01/2019 23:15 0Likes

   Trafne spostrzeżenie. Warsztaty uzdrawiania, proroctwa , hmm do tej pory się zastanawiam i cos mi nie pasuje . Jak można się tego uczyć skoro to łaska od Ducha Świętego… Jednak to się dzieje , sam uczestniczyłem , pytanie czy od Ducha Świętego czy tego drugiego…?

  • Grzegorz ze Szczecina.
   Posted 25/02/2019 05:31 0Likes

   Barbaro.A jaki Ty masz dar?Dary otrzymujemy od Ducha Świętego.

 • Sylwia Patrycja fardrup
  Posted 28/10/2018 00:30 0Likes

  Jestem przeciwna Marcinowi Zielińskiemu

  • Wojciech
   Posted 10/12/2018 00:35 0Likes

   Sylwio, witaj! Mam nadzieję, że jesteś nie tyle przeciwna Marcinowi, co temu, co on czyni. To znaczy przeciwna jego zwodzicielskiemu działaniu, a nie przeciwko niemu samemu!
   Mam mianowicie nadzieję, że pragniesz jego zbawienia, a wcześniej jego nawrócenia, przejrzenia duchowego, odżegnania się od tego, co czyni teraz z przekonaniem, że to służy Bogu i Jego zbawczemu planowi…
   Analogicznie przecież mówimy z głębokim przekonaniem wtedy, gdy napominamy: jestem przeciw twojemu grzechowi, a nie przeciwko tobie; napominam ciebie, bo ciebie kocham, bo pragnę twojego wiecznego szczęścia.
   Sylwio! Dobrze, że jesteś!

 • Dorota
  Posted 25/10/2018 14:53 0Likes

  Jestem od 5 lat organizatorem pielgrzymek bardzo charakterystycznych, ponieważ jeżdżę na konkretne spotkania i nabożeństwa.
  tak się składa, że na moje pielgrzymki trafiają ludzie , którzy szukają ratunku w ramionach Matki Bożej Częstochowskiej i na prawdziwie LITURGICZNYCH spotkaniach.. Chcę wam powiedzieć jedno, że POTWIERDZAM wszystko co zostało powiedziane na tym filmie o Marcinie Zielińskim. Mówię to na podstawie świadectw osób, których Pan Jezus i Matka Boża postawili mi na drodze. Dzięki temu sama nie popłynęłam z prądem. …. dziś płynę jak na Katolika przystało, do czego nawoływał JPII … Płynę pod prąd … do źródła 🙂 Pozdrawiam Wszystkich strażników naszej kochanej Matki, jaki jest nasz Kościół <3

 • Pyniu
  Posted 24/10/2018 19:37 0Likes

  No cóż… napisze tak… zostałem ” zbanowany” u Szustaka bo napisałem że w tych filmikach na 5….6 minut jest 30 sec. treści…i to czasem wielce wątpliwej… za to dobrze idzie sprzedaż książek bluz.. etc… patronite… paredzieśiąt tysięcy miesięcznie… ..czasem na kanale podróżniczym .. hm w zasadzie to na pewno tyle się nie dzieje… zwiedzamy świat … no cóż Pan Bóg jest wszędzie ale po co go szukać na drugim końcu świata jak jest tu? może się czepiam… może nowe studio w lofcie jest potrzebne… może filmik z wysp kanaryjskich bardziej trafi do oglądających niż słowo z celi klasztornej..może Pan Bóg chce modlitwy na pokaz w spodku?… w ewangelii jakby innaczej jest to opisane …jakby na odwrót..Hm na languście ekspertem od Maryii jest Zieliński…ciekawe…
  No ale … 390 tys sub. więc ma zaplecze aby nie odpowiedzieć a olać…wszak dobrze mu się żyje w tym ” klasztorze”…
  Z Panem Bogiem

 • Krzysztof
  Posted 23/10/2018 21:48 0Likes

  Najsmutniejsze jest to, że uczestnikami tych dziwacznych seansów są księża i zakonnice, osoby konsekrowane, które powinny umieć rozeznać i nazwać po imieniu wszelkie herezje i hochsztaplerstwo. Kto jak nie duchowieństwo katolickie ma nas chronić przed wszelkimi wynaturzeniami i kłamstwem?

  • Paweł
   Posted 01/11/2018 12:57 0Likes

   Co do sióstr zakonnych to powiem Ci tak ; dwa lata temu pewne dwie zakonnice, bardzo mocno nakłaniały mnie, abym zaczął robić to samo co ten Duński uzdrawiacz Torben. Były zafascynowane jego nauczaniem, więc co tu dużo mówić…

  • Wojciech Kosek
   Posted 10/12/2018 00:44 0Likes

   Część z nich jest zapewne po raz pierwszy, ma zatem okazję doświadczyć i rozeznać.
   Masz rację jednak, że ci spośród duchownych, którzy doświadczyli tej rzeczywistości i nie potrafili rozeznać anty-Boskich źródeł jej pochodzenia, powinni dobrze zastanowić się nad sobą, nad swoją drogą życiową. Jeśli oni są powołani do szczególnej bliskości wobec Boga i Jego drogi zbawienia, to niefachowość w tej właśnie dziedzinie jest naprawdę poważnym brakiem. Módlmy się, aby Wszechmogący Bóg zechciał wylać na nich i na nas wszystkich łaskę dobrego duchowego wzroku dla naszych umysłów i łaskę duchowej mocy konsekwentnego opowiadania się wyłącznie za Boską prawdą.
   Dziękuję za Ciebie i za Twoją wypowiedź!

 • Mikael angelo
  Posted 23/10/2018 16:17 0Likes

  Marcin patrzący na zegarek w 5: 35 jest po prostu bezcenne. ☺☺☺😯😯😯😯

 • Patryk
  Posted 22/10/2018 13:26 0Likes

  Dziękuję za to że nie boicie się zadawać takich pytań i bronić własnej wiary. To co się dzieję w dzisiejszym naszym kościele katolickim jest niepokojące.

 • Moher
  Posted 22/10/2018 08:05 0Likes

  Szczęść Boże.
  Wielkie Bóg zapłać za ten materiał. Myślę ,że to krok w dobrą stronę. Na Marcinie Zielińskim bym nie poprzestał. Tu wielka prośba do autorow aby poszli za ciosem. Jest troche tych “nowych” nauczycieli co ich uszy świerzbią a najzabawniejsze jest to, że mają oni poparcie u biskupów w naszym Kościele. Ja bym napisał i zdemaskował, modernistycznych biskupów i ksiezy. Myślę ,że oprócz nich mamy też poważny problem z obecnym biskupem Rzymu. Jeśli nie my to kamienie wołać będą

 • Ewa
  Posted 20/10/2018 01:02 0Likes

  Ja byłam przez 6 lat w kościele protestanckim (kościół ewangeliczny) i powiem jedno: wiele z nauczań Marcina jest identycznych u protestantów. Jak czasem słucham jakiś fragmentów nauczań Marcina, to uśmiecham się pod nosem, bo ja już to wszystko słyszałam w kościele protestanckim. Przerabiałam te modlitwy o uzdrowienie, wypędzanie duchów choroby.To jest po prostu takie samo, a niestety nie ma nic wspólnego z prawdziwą Ewangelią. To jest czysty new age, potęga podświadomości itp. Wiecie ilu byłych katolików jest w takich kościołach protestanckich? Oni mówią, że dopiero teraz poznali prawdę (ja kiedyś też tak myślałam) Na szczęście dzięki wstawiennictwu Maryi wróciłam do kościoła katolickiego i jestem teraz bardzo wyczulona na wszelkie herezje. Bóg zapłać za wasz materiał.

  • Dobrawa
   Posted 22/10/2018 23:39 0Likes

   Pięknie świadectwo.

  • Piotr
   Posted 26/10/2018 17:59 0Likes

   Chętnie bym posłuchał pani świadectwa🙏🙂

 • Patrycja
  Posted 17/10/2018 00:25 0Likes

  Jakiś czas temu..może rok..wysłuchałam wywiadu z Marcinem Zieliński pt ” Królewskie DNA” od razu miałam poczucie, że to mowa typowego dość lidera nawiedzonej grupy protestanckiej a w sensie duchowym – to mowa od złego.; Marcin wychwalając bożą moc nic nie wspominał o jej obecności w Kościele Katolickim , o charyzmacie kapłaństwa, który jest najwyższy i najbardziej namaszczony przez Pana Jezusa do czynienia cudów, ( może źle się wyrażam…), nic nie wspominał o niezbywalności Sakramentów św na drodze nawracania się ani o doniosłej Roli Matki Bożej, różańcu a jedynie stwierdził, że aby się nawrócić wystarczy otworzyć się na ducha ( ??? ) Zapytałam siebie _ ” na jakiego ducha?” Marcin pokazuje się w waszym filmie jako pyszny, rządny władzy nad duszami; ujawnia swój ewidentny egocentryzm, skoncentrowanie na sobie i pragnieniu panowania np nad śmiercią . Niech Wam Bóg błogosławi

 • Renia
  Posted 13/10/2018 23:33 0Likes

  Dziękuję za ten film który pokazuje prawdę o Ziekinskim . Mam nadzieję że księża zobaczą całą prawdę i się obudzą i więcej go nie zaproszą do Kościoła. Bo przez to samo zło wprowadzają. Ja Bogu dziękuję że u nas jak był to nie kładł rak na głowę. Też jestem niewolnikiem Maryi i to Maryja mnie chroniła To Ona mi dała odczuć ze to nie jest droga dla mnie. . I Wiem że już nigdy nie pójdę na coś takiego. Pozdrawiam serdecznie 😊 Pamietając w modlitwie. AVE Maryja❤❤❤

 • Maria
  Posted 12/10/2018 14:36 0Likes

  “Szatan moze sie okrywac nawet plaszczem pokory,ale plaszcza posluszenstwa nie umie na siebie naciagnac i tu sie wydaje cala jego robota” Dzienniczek 939 sw.Faustyna
  Youtube: Koscioly mocy 2-zwodnicze duchy kundalini-slady prowadza do hinduizmu /to pisze i mowi protestant o Toronto blessing m.in./

Comments are closed.

Bądź na bieżąco

Powiadomimy Cię o nowych publikacjach