Petycja w sprawie zawieszenia posługi Marcina Zielińskiego i wspólnoty “Głos Pana”

Petycja w sprawie natychmiastowego zawieszenia Marcina Zielińskiego w pełnieniu posługi a także o zawieszenie funkcjonowania wspólnoty “Głos Pana” do czasu wyjaśnienia sprawy przez najwyższe władze Kościelne.

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup
Andrzej Franciszek Dziuba

W związku z opublikowanym w Internecie w dniu 03.10.2018 r. filmem "Marcin Zieliński - Fałszywy charyzmatyk zdemaskowany!", dotyczącym posługi lidera Wspólnoty Uwielbienia "Głos Pana" ze Skierniewic - Marcina Zielińskiego,

proszę o natychmiastowe zawieszenie Marcina Zielińskiego w pełnieniu posługi, a także o zawieszenie funkcjonowania wspólnoty "Głos Pana" do czasu wyjaśnienia omawianej sprawy przez najwyższe władze Kościelne.

Autorzy filmu przedstawili liczne dowody świadczące o zagrożeniu jakie niesie szeroko rozumiana działalność Marcina Zielińskiego i wspólnoty "Głos Pana", co potwierdzają zeznania świadków i świadectwa byłych członków wspólnoty. Wykazano, że owocem tej działalności może być stopniowa utrata tożsamości katolickiej wiernych, jak również pojawienie się problemów natury duchowej czy w konsekwencji odejście z Kościoła katolickiego.

Moim zdaniem wysoce zatrważający jest fakt zainteresowania Marcina Zielińskiego nurtem Toronto Blessing, jak również czerpanie wzorców z nauczań protestanckich kaznodziejów, stosowanie technik okultystycznych oraz manipulacja Słowem Bożym.

Ponadto nauczania głoszone przez Marcina Zielińskiego stoją w sprzeczności z nauczaniem Kościoła zawartym w encyklice św. Jana Pawła II "Ut unum sint" oraz dokumencie Kongregacji Nauki Wiary - Deklaracja o jedyności i powszechności zbawczej Jezusa Chrystusa i Kościoła "Dominus Iesus".

Petycję kieruję do czcigodnego Księdza Biskupa w trosce o jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół katolicki, któremu należy oddać należyty szacunek i nie dopuszczać do rozprzestrzeniania się zagrożeń w jego obszarze.

Wyrażam nadzieję, że niniejsza petycja zostanie pozytywnie rozpatrzona przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa.

z wyrazami szacunku,
[imię i nazwisko] ([miasto])


Petycja zostanie wysłana drogą elektroniczną na następujące adresy e-mail:

 • ordynariusz@lowicka.eu, Ks. bp prof. dr hab. Andrzej Franciszek Dziuba (Biskup Łowicki)
 • wnk@diecezja.lowicz.pl, Ks. prał. mgr Wiesław Wronka (Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa)
 • petycje@zwiedzeni.pl

Wysyłając petycję akceptujesz Politykę Prywatności.

Petycję można także pobrać i samemu wysłać pocztą tradycyjną na adres:

Kuria Diecezjalna Łowicka
Stary Rynek 20
99-400 Łowicz

14 Comments

 • Julita
  Posted 09/11/2018 01:24 0Likes

  Bóg zapłać za film! Całkowicie zgadzam się z zawartymi tu tezami, argumentami i komentarzami Księdza egzorcysty. Grzegorz Polakiewicz odwrotność Marcina, to prawdziwy świadek Jezusa. Prawdziwy, bo cierpiący. Nie ma zadęcia na uzdrowiciela i wskrzeszacza zmarłych. Jego celem jest dawanie cichej i czułej miłości Pana, tym, którzy jej potrzebują. Nauczanie biednego Maricna o tym, że mamy naśladować zdrowego Jezusa szokuje. Tym bardziej, że wszyscy święci byli oczyszczani w tyglu cierpień. Jesli ktoś chce iść za mną, niech weźmie swój krzyż i niech mnie nasladuje. Nie zdrowie, tylko krzyż. To powiedział Jezus. Jestem bardzo zasmucona, że tylu kapłanów katolickich broni tych herezji. Dokąd idziesz kościele?

 • Klaudia
  Posted 06/11/2018 00:10 0Likes

  Mój mąż choruje od 20 ponad lat. Jeździliśmy wszędzie w obrębie oczywiście kk niestety nie został uzdrowiony miałam tak ogromny żal do kk że chciałam odejść do protestantów bo wydawało mi się że lepiej namaszczeni.

 • Klaudia
  Posted 06/11/2018 00:08 0Likes

  Módlmy się za tego biednego chłopaka. Bardzo mi go żal. Ja też chciałam dobrze i też poszłam za protestant ami mało brakło odeszła bym od Kościoła. Czyja to wina? Niestety naszych Pasterzy za nich gorąco trzeba się modlić.

 • Basia.
  Posted 05/11/2018 23:08 0Likes

  Nasi szanowni ojcowie Recław ,Szustak oraz niejaki pseudo teolog Kapusta , na moje merytoryczne pytania odpowiedzieli banem.Tych dwóch pierwszych, zapytałam bardzo grzecznie o to ,gdzie wyczytali w Piśmie o zakładaniu przez Apostołów szkół dla charyzmatyków i w którym miejscu pisze im o tym ,że Apostołowie uczyli kogokolwiek mowy w językach, skoro jak wiemy, jest to dar Ducha Świętego. A dary o ile się orientuję są w człowieka, naturalnie wlane, przez Boga.

 • Sylwia Patrycja fardrup
  Posted 28/10/2018 00:30 0Likes

  Jestem przeciwna Marcinowi Zielińskiemu

 • Dorota
  Posted 25/10/2018 14:53 0Likes

  Jestem od 5 lat organizatorem pielgrzymek bardzo charakterystycznych, ponieważ jeżdżę na konkretne spotkania i nabożeństwa.
  tak się składa, że na moje pielgrzymki trafiają ludzie , którzy szukają ratunku w ramionach Matki Bożej Częstochowskiej i na prawdziwie LITURGICZNYCH spotkaniach.. Chcę wam powiedzieć jedno, że POTWIERDZAM wszystko co zostało powiedziane na tym filmie o Marcinie Zielińskim. Mówię to na podstawie świadectw osób, których Pan Jezus i Matka Boża postawili mi na drodze. Dzięki temu sama nie popłynęłam z prądem. …. dziś płynę jak na Katolika przystało, do czego nawoływał JPII … Płynę pod prąd … do źródła 🙂 Pozdrawiam Wszystkich strażników naszej kochanej Matki, jaki jest nasz Kościół <3

 • Pyniu
  Posted 24/10/2018 19:37 0Likes

  No cóż… napisze tak… zostałem ” zbanowany” u Szustaka bo napisałem że w tych filmikach na 5….6 minut jest 30 sec. treści…i to czasem wielce wątpliwej… za to dobrze idzie sprzedaż książek bluz.. etc… patronite… paredzieśiąt tysięcy miesięcznie… ..czasem na kanale podróżniczym .. hm w zasadzie to na pewno tyle się nie dzieje… zwiedzamy świat … no cóż Pan Bóg jest wszędzie ale po co go szukać na drugim końcu świata jak jest tu? może się czepiam… może nowe studio w lofcie jest potrzebne… może filmik z wysp kanaryjskich bardziej trafi do oglądających niż słowo z celi klasztornej..może Pan Bóg chce modlitwy na pokaz w spodku?… w ewangelii jakby innaczej jest to opisane …jakby na odwrót..Hm na languście ekspertem od Maryii jest Zieliński…ciekawe…
  No ale … 390 tys sub. więc ma zaplecze aby nie odpowiedzieć a olać…wszak dobrze mu się żyje w tym ” klasztorze”…
  Z Panem Bogiem

 • Krzysztof
  Posted 23/10/2018 21:48 0Likes

  Najsmutniejsze jest to, że uczestnikami tych dziwacznych seansów są księża i zakonnice, osoby konsekrowane, które powinny umieć rozeznać i nazwać po imieniu wszelkie herezje i hochsztaplerstwo. Kto jak nie duchowieństwo katolickie ma nas chronić przed wszelkimi wynaturzeniami i kłamstwem?

  • Paweł
   Posted 01/11/2018 12:57 0Likes

   Co do sióstr zakonnych to powiem Ci tak ; dwa lata temu pewne dwie zakonnice, bardzo mocno nakłaniały mnie, abym zaczął robić to samo co ten Duński uzdrawiacz Torben. Były zafascynowane jego nauczaniem, więc co tu dużo mówić…

 • Patryk
  Posted 22/10/2018 13:26 0Likes

  Dziękuję za to że nie boicie się zadawać takich pytań i bronić własnej wiary. To co się dzieję w dzisiejszym naszym kościele katolickim jest niepokojące.

 • Moher
  Posted 22/10/2018 08:05 0Likes

  Szczęść Boże.
  Wielkie Bóg zapłać za ten materiał. Myślę ,że to krok w dobrą stronę. Na Marcinie Zielińskim bym nie poprzestał. Tu wielka prośba do autorow aby poszli za ciosem. Jest troche tych “nowych” nauczycieli co ich uszy świerzbią a najzabawniejsze jest to, że mają oni poparcie u biskupów w naszym Kościele. Ja bym napisał i zdemaskował, modernistycznych biskupów i ksiezy. Myślę ,że oprócz nich mamy też poważny problem z obecnym biskupem Rzymu. Jeśli nie my to kamienie wołać będą

 • Ewa
  Posted 20/10/2018 01:02 0Likes

  Ja byłam przez 6 lat w kościele protestanckim (kościół ewangeliczny) i powiem jedno: wiele z nauczań Marcina jest identycznych u protestantów. Jak czasem słucham jakiś fragmentów nauczań Marcina, to uśmiecham się pod nosem, bo ja już to wszystko słyszałam w kościele protestanckim. Przerabiałam te modlitwy o uzdrowienie, wypędzanie duchów choroby.To jest po prostu takie samo, a niestety nie ma nic wspólnego z prawdziwą Ewangelią. To jest czysty new age, potęga podświadomości itp. Wiecie ilu byłych katolików jest w takich kościołach protestanckich? Oni mówią, że dopiero teraz poznali prawdę (ja kiedyś też tak myślałam) Na szczęście dzięki wstawiennictwu Maryi wróciłam do kościoła katolickiego i jestem teraz bardzo wyczulona na wszelkie herezje. Bóg zapłać za wasz materiał.

 • Patrycja
  Posted 17/10/2018 00:25 0Likes

  Jakiś czas temu..może rok..wysłuchałam wywiadu z Marcinem Zieliński pt ” Królewskie DNA” od razu miałam poczucie, że to mowa typowego dość lidera nawiedzonej grupy protestanckiej a w sensie duchowym – to mowa od złego.; Marcin wychwalając bożą moc nic nie wspominał o jej obecności w Kościele Katolickim , o charyzmacie kapłaństwa, który jest najwyższy i najbardziej namaszczony przez Pana Jezusa do czynienia cudów, ( może źle się wyrażam…), nic nie wspominał o niezbywalności Sakramentów św na drodze nawracania się ani o doniosłej Roli Matki Bożej, różańcu a jedynie stwierdził, że aby się nawrócić wystarczy otworzyć się na ducha ( ??? ) Zapytałam siebie _ ” na jakiego ducha?” Marcin pokazuje się w waszym filmie jako pyszny, rządny władzy nad duszami; ujawnia swój ewidentny egocentryzm, skoncentrowanie na sobie i pragnieniu panowania np nad śmiercią . Niech Wam Bóg błogosławi

 • Renia
  Posted 13/10/2018 23:33 0Likes

  Dziękuję za ten film który pokazuje prawdę o Ziekinskim . Mam nadzieję że księża zobaczą całą prawdę i się obudzą i więcej go nie zaproszą do Kościoła. Bo przez to samo zło wprowadzają. Ja Bogu dziękuję że u nas jak był to nie kładł rak na głowę. Też jestem niewolnikiem Maryi i to Maryja mnie chroniła To Ona mi dała odczuć ze to nie jest droga dla mnie. . I Wiem że już nigdy nie pójdę na coś takiego. Pozdrawiam serdecznie 😊 Pamietając w modlitwie. AVE Maryja❤❤❤

Live a Reply

Bądź na bieżąco

Powiadomimy Cię o nowych publikacjach